A délelőtti műsorban a Gyermekút Módszertani Központ igazgatója a kora gyermekkori fejlesztés fontosságáról beszélt. Kitért arra, hogy mire érdemes figyelniük a szülőknek, ha lassan vagy eltérően fejlődik a gyermekük, akár a mozgás, a beszéd, a szociális vagy a megismerési funkciókban, viselkedésben. Elmondta, hogy milyen szakemberekhez tudnak fordulni vagy segítséget kérni a szülők, ha kérdésük lenne.
A műsor ide kattintva tekinthető meg.
Az első ilyen szakember a védőnő vagy a házi gyermekorvos, akik a megfelelő intézménybe, szakemberhez tudják továbbirányítani az érintetteket, így a szakorvos mellett javasolhatják a korai fejlesztést végző intézmények, a pedagógiai szakszolgálatok felkeresését, ahol speciális szakemberek, - gyógypedagógusok, pszichológusok, mozgásfejlesztők - foglalkoznak a gyermekekkel.
Dr. Kereki Judit hozzátette, hogy a Gyermekút Módszertani Központ a Gyermekút c. képzéseivel segít összehozni a gyermekek gondozásában, nevelésében, vizsgálatában vagy fejlesztésében résztvevő szakembereket, hogy megismerjék egymás munkáját, rálássanak, hogy ki mit csinál. Az így kialakult együttműködésekkel tudnak sokkal hatékonyabban segíteni a gyermekeknek és a szülőknek.
A műsorban kitért a Gyermekút Módszertani Központ egyedülálló mintaértékű programjára, amely Nógrád vármegyében zajlik, ahol 275 gyermek vizsgálatát és fejlesztését szervezték meg és követték nyomon.
Elmondta, hogy szakmai szempontból több különlegességgel bír a program. Az egyik, hogy a gyermekek vizsgálatát csoportmunkában végzik a különböző területről érkező szakemberek, így a diagnózis felállításának ideje jelentősen lerövidül. Másrészt, közvetlenül tudnak konzultálni egymással és az érintett szülőkkel, majd azonnal továbbjuttatják a gyermeket a megfelelő szakemberhez.
A műsorban megemlítette még a Központ szülőcsoport képzéseit is, melyeket elsősorban szociálisan hátrányos településeken tartanak.
Az interjúban kifejtette, hogy a szakemberek által tartott 5 alkalmas, ingyenes képzések célja a szülői szerepek megerősítése, a gyermekek fejlődésével kapcsolatos ismeretek átadása, valamint a résztvevők érzelmi támogatása.