Általános tájékoztató képzéseinkről

KIKET VÁRUNK A TOVÁBBKÉPZÉSEKRE?

A projekt kiemelt célja az ágazatok közötti együttműködések támogatása, ezért a képzéseinkre várjuk a kora gyermekkori intervencióban érintett területek – egészségügyi, köznevelési, szociális gyermekvédelmi, gyermekjóléti – szolgáltatásainak szakembereit, többek között házi gyermekorvosokat, vegyes praxisú háziorvosokat, szakellátó szakorvosokat, védőnőket, pszichológusokat, gyógypedagógusokat, konduktorokat, gyógytornászokat, óvodapedagógusokat, kisgyermeknevelőket, szociális munkásokat, valamint további, itt fel nem sorolt, de a kora gyermekkori intervencióban dolgozó ágazati szakembereket és az ellátásban érintett szülőket, családtagokat.

MILYEN TÉMÁKBAN INDULNAK TOVÁBBKÉPZÉSEK?

A projekt keretében három fő témában szervezünk képzéseket:

1. SZAKEMBEREK, SZÜLŐK KOMPETENCIÁINAK ERŐSÍTÉSE, MENTÁLHIGIÉNÉS TÁMOGATÁSA

A szakemberek számára szupervíziós és esetmegbeszélő csoportokat szervezünk, valamint szakemberek és szülők együttműködését támogató csoportokat indítunk. A családoknak szülői szerepeket megerősítő csoportfoglalkozásokat tartunk, különös tekintettel az eltérő fejlődésű gyermekeket nevelő családokra, szülőkre.

2. KOMPLEX KÉPZÉSEK

Céljuk és feladatuk a kora gyermekkori intervencióval kapcsolatos egységes, átfogó ismeretek és gyakorlati tudás átadása, továbbá az ágazatközi együttműködések kialakítása valamennyi érintett ágazat (egészségügy, köznevelés, szociális ágazat) szakemberei számára.

3. TÉMA- ÉS CÉLCSOPORT-SPECIFIKUS KÉPZÉSEK

Céljuk egy szűkebb vagy egy speciális szakterület megismertetése (pl. állapotmegismerés, diagnosztika, pedagógiai tanácsadás), illetve a résztvevők egy meghatározott körének szóló ismeretek átadása.

MILYEN TÍPUSÚAK A TOVÁBBKÉPZÉSEK?

A képzések többségét kontaktórás formában szervezzük, ahol a felkészítés kiscsoportos formában, tréningkeretek között zajlik sok gyakorlati jellegű, saját élményű feladattal.

A képzések között ugyanakkor találhatók blended (a jelenléti képzést és az e-learninget vegyítő), valamint folyamatba ágyazott (a jelenléti részt otthoni munkával kombináló) képzések is.

HOL LEHET JELENTKEZNI?

Képzéseinkkel kapcsolatban érdeklődni a gyermekut@csalad.hu email címen lehet.

BESZÁMÍTHATÓK-E A KÉPZÉSEK AZ ELŐÍRT TOVÁBBKÉPZÉSEK TELJESÍTÉSÉBE?

Igen, a képzéseket – néhány kivételtől eltekintve – mind a három ágazati rendszerben minősítették, akkreditálták.

A továbbképzéseket sikeresen teljesítők pontértéket/tanúsítványt szereznek, amit saját ágazati továbbképzési rendszerükben elismertethetnek.

Több képzésünk a 9/2000. (VIII.4.) SzCsM rendelet értelmében munkakörhöz kötött képzésnek minősül. A projekt keretében a képzéseken való részvétel térítésmentes; ez magában foglalja a részvételi díjat, az oktatási segédanyagokat. Útiköltség-térítést a projekt nem tud biztosítani.